Počasie sa zľutovalo a na druhý pokus športový deň pre deti vyšiel! Ďakujem organizátorom za ich čas a úsilie, ktoré vynaložili pre radosť našich detí. . . .

Príprava "tajchu" na letnú sezónu!

Dobrovoľní hasiči obce si v sobotu 15.6.2019 spravili cvičenie a preskúšali hasičskú techniku. Zároveň vyčistili "tajch" v strede obce, aby v horúcich letných dňoch sa dalo v ňom kúpať...

Slovenský pohár v 3D lukostreľbe v Ostrej Lúke

V sobotu 15.06.2019 sa v areáli 1. lukostreleckého kombinovaného parkúru na Ostrej Lúke konalo 4. kolo Slovenského pohára v 3D lukostreľbe. Organizoval ho KŠL Robin Zvolen v spolupráci s OÚ Ostrá Lúka. 180 účastníkov v horúcom počasí prešlo 28 terčov a otestovalo svoje schopnosti v odhade vzdialeností. Mnohí poznamenali, že trať bola krásna a zároveň náročná na odhad vzdialeností. Súťažiaci bolo na trati od 10:30 do 14:30 hod.. Ďakujeme starostovi obce Jurajovi Jelokovi za ochotu a pomoc. Tiež veľká vďaka patrí spriazneným "lukostreleckým" rodinám, ktoré nám pomáhali a venovali túto krásnu sobotu lukostreľbe. Rodina Binderová

Slovenské kolo v terénnej a 3D lukostreľbe v Ostrej Lúke dňa 25.5.2019

Dňa 25.05.2019 sa v areáli 1. lukostreleckého kombinovaného parkúru na Ostrej Lúke konalo 3. kolo SP v terénnej a 3D lukostreľbe pod hlavičkou SLZ. Počet súťažiacich nebol až taký vysoký, ale boli to lukostrelci, ktorí majú radi výzvy. Počasie sa konečne umúdrilo a všetkých potešil krásny, teplý, slnečný deň. Veríme, že ste si ho všetci užili. Ďakujeme OÚ Ostrá Lúka a všetkým spriazneným rodinám čo nám pomáhali. Binderovci

Stolnotenisový turnaj v Ostrej Lúke 2019 - foto

V sobotu 26.1.2019 sa v kultúrnom dome v našej obci uskutočnil 7. ročník stolnotenisového turnaja „O putovný pohár starostu obce Ostrá Lúka“. Turnaj bol určený pre deti, ženy, mužov všetkých vekových kategórií. Pre tých, ktorí si prišli zasúťažiť, bolo pripravené občerstvenie a pochutiť si mohli aj na dobrom guláši. Výhercovia jednotlivých kategórií boli odmenení vecnými cenami a deti aj sladkosťami. Celkovým víťazom a majiteľom putovného pohára starostu obce sa na ročné obdobie stal Andrej Dulík. A tu je pár fotiek...

Novoročný výstup na Vápenú 2019 - foto

Na Nový rok sa v Ostrej Lúke už roky traduje Novoročný výstup na Vápenú - najvyšší vrch v obci, tento rok nebol výnimkou. Zraz účastníkov bol tradične o 13:00 hodine pred obecným úradom. Aj keď nám počasie neprialo, zišlo sa nás dosť, ktorí sme si turistikou spríjemnili sviatočný deň.

Športový deň v Ostrej Lúke - 21.7.2018

Slnečnú sobotu 21.7.2018 sa v našej obci konal športový deň. Súťažilo sa na futbalovom ihrisku od 10:00 hodine. Pre deti a mládež boli pripravené disciplíny, po absolvovaní ktorých mali zaslúženú odmenu v podobe balíčkov a mohli si opiecť špekačky na ohníku. Po obede si deti mohli dosýtosti zaskákať na skákacom hrade. Od 14:00 hodine sa na ihrisku v Ostrej Lúke uskutočnil futbalový turnaj o putovný pohár starostu obce. Turnaja sa zúčastnili mužstvá: Ostrá Lúka, Dubové, Budča. Putovný pohár vyhralo Dubové, na druhom mieste skončila Budča, tretie skončilo domáce mužstvo.Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a pomohli pri organizovaní podujatia. A tu je pár fotiek . . .

V sobotu 09.06.2018 sa v našej obci v časti Chvostová a Slný jarok konalo 4. kolo Slovenského pohára v 3D lukostreľbe. Je to celoročná pohárová súťaž pre lukostrelcov s licenciou Slovenskej Lukostreleckej Asociácie 3D. Súťaž bola organizovaná Klubom športovej lukostreľby Robin Zvolen v spolupráci s OÚ Ostrá Lúka.

Stolnotenisový turnaj v Ostrej Lúke 2018

Tradične koncom januára - 27.1.2018 sa v našej obci organizoval 6. ročník stolnotenisového turnaja o Putovný pohár starostu obce. Turnaj bol určený pre všetky vekové kategórie. Som rád, že sa zvýšil počet hráčov v detskej kategórii, ale je veľmi ľúto, že sa história opakovala z minulého roku a kategória žien nebola vôbec vytvorená. Našťastie muži to zachránili, lebo sa ich zišlo 21 a z chuti si zahrali. Súťažiaci si pochutnali na dobrom guláši a samozrejme bol zabezpečený aj pitný režim. Putovný pohár starostu obce obhájil pán Masaryk, ani tento rok nenašiel premožiteľa. Putovný pohár si odniesol na trvalo, nakoľko ho vyhral 3-krát po sebe. Som veľmi rád, že na stupni víťazov boli dvaja obyvatelia Ostrej Lúky. A tu je pár fotiek ...

Novoročný výstup na Vápenú 2018 - foto

Na Nový rok sa v Ostrej Lúke už roky traduje Novoročný výstup na Vápenú - najvyšší vrch v obci, tento rok nebol výnimkou. Zraz účastníkov bol tradične o 13:00 hodine pred obecným úradom. Aj keď počasie nám neprialo, zišlo sa dosť turistov, ktorí po sviatočných dňoch sa chceli ísť prejsť.